Šeimos ir sutuoktinio paveldėjimo teisė

Šeimos ir paveldėjimo teisė apima vedybų, skyrybų, santuokoje įgyto turto padalijimo ir santuokos nutraukimo teisinių pasekmių sutartis bei klausimus dėl mirusio asmens palikto turto paveldėjimo. Mes padedame paruošti, sudaryti ir įregistruoti tokias sutartis. Konsultuojame savo klientus visais šeimos ir paveldėjimo teisės klausimais.

Kokiais šeimos ir sutuoktinio paveldėjimo teisės klausimais suteiksime jums konsultacijas?

Planuojant sudaryti santuoką jums kyla finansinių klausimų? Patarsime, kaip sudaryti ir įregistruoti vedybinę sutartį, kurioje susitarsite dėl turto pasidalijimo skyrybų atveju.

Nusprendėte išsiskirti su antrąja puse? Atliksime skyrybų sutarties analizę, parengsime dokumentus ir atstovausime jums byloje dėl santuokos nutraukimo.

Padėsime išspręsti ir kitus susijusius klausimus: sutuoktinių tarpusavio išlaikymo priteisimo, bendrosios jungtinės nuosavybės padalijimo, jūsų vaikų gyvenamosios vietos nustatymo, išlaikymo vaikams priteisimo ir kt.

Patarsime visais klausimais dėl mirusio asmens palikto turto paveldėjimo.

Teikiame šias šeimos ir paveldėjimo teisės paslaugas:

  • Santuoka, skyrybos ir vaikai

Konsultuojame santuokos ir vedybų sutarties sudarymo klausimais. Patariame kitais klausimais, kai pageidaujate pakeisti vedybų sutartį, nutraukti santuoką ar pripažinti ją negaliojančia. Padedame išspręsti sutuoktinių turtinių ir neturtinių, sutuoktinių tarpusavio ir vaikų išlaikymo, įvaikinimo klausimus. Parengiame skyrybų teisinių pasekmių sutartis ir jas vertiname.

  • Sutuoktinio paveldėjimo teisė

Konsultuojame dėl paveldimo turto apsaugos, administravimo, padalijimo, testamento. Patariame, kaip nuginčyti paveldėjimo teisės liudijimą ir kitais jums kylančiais paveldėjimo teisės klausimais. Parengiame prašymus atnaujinti terminus palikimui priimti, ieškinius testamentui nuginčyti. Gauname teismo leidimus, kurie skirti palikimui priimti ar turtui perleisti. Pasitikėkite mūsų patirtimi!

  • Atstovavimas teisme

Tinkamai ir rezultatyviai atstovausime jums teisme, jeigu norėsite nutraukti santuoką, pasidalinti turtą, nustatyti vaikų gyvenamąją vietą. Padėsime prisiteisiant, padidinant ar sumažinant išlaikymą vaikams (alimentus). Taip pat padėsime parengti dokumentus priteisiant sutuoktinio išlaikymą, moralinę žalą, teismo tvarka nustatant globą ar rūpybą ar ginčijant tėvystę, vaiko kilmę.

Paslaugos paveldėjimo teisės klausimais

Ką apima paveldėjimo teisė? Padeda išsiaiškinti ir nustatyti paveldėjimo tvarką, procesus, susijusių asmenų pareigas.

  • Paveldėjimo procesas

Paveldima pagal įstatymą arba pagal mirusiojo sudarytą testamentą. Palikimas priimamas paduodant pareiškimą notarui dėl palikimo priėmimo arba faktiškai pradėjus paveldėtą turtą valdyti.

  • Testamentas

Miręs asmuo gali būti palikęs testamentą, kuriame išreiškė savo norą, kada ir kam turtas turėtų būti padalintas po jo mirties. Testamentas apima nuostatas dėl paveldėtojų ir turto pasiskirstymo.

  • Paveldėjimo tvarka

Jeigu miręs asmuo nepaliko testamento arba dalis turto jame nebuvo įvardinta – vadovaujamasi šalies įstatymais paskirstant turtą. Dažniausiai turto paveldėtojais būna vaikai, sutuoktinis ir artimiausi giminaičiai.

  • Paveldėtojo pareigos ir teisės

Įpėdiniai, kurie priėmė palikimą turto valdymo perėmimu arba padavę pareiškimą notarui, atsako už palikėjo skolas visu savo turtu. Saugiau palikimą priimti pagal turto apyrašą!

  • Mokesčiai

Kai įpėdiniai paveldi mirusiojo asmens turtą, šiam turtui gali būti taikomi paveldėjimo mokesčiai. Mokesčiai skiriasi ir priklauso nuo įpėdinio statuso bei paveldėto turto vertės.

  • Teisininko ar notaro vaidmuo

Visiems, kam tenka susidurti su paveldėjimo teise, patariame kreiptis į teisininkus ar notarus. Patyrę profesionalai padės patarimais, parengs reikiamus dokumentus ir įgyvendins paveldėjimo procesą.

Teisininkai taip pat padės spręsti įvairius kitus paveldėtojams kylančius klausimus. Tai ypač svarbu, jeigu kyla ginčų dėl testamento, paliekamo turto vertės arba paveldėtojų statuso. Norėdami išspręsti paveldėjimo teisės klausimus, visada konsultuokitės tik su patyrusiais teisininkais arba notarais. Tik taip gausite tinkamą paveldėjimo teisės pagalbą.

Kodėl naudinga pasirinkti VERUM teisines paslaugas?

Mes vienijame ilgametę patirtį turinčią teisininkų ir advokatų komandą. Ne kartą sėkmingai atstovavome savo klientams paveldėjimo teisės klausimais, kai reikėjo nustatyti palikimo priėmimo faktą ar pripažinti testamentą negaliojančiu. Sėkmingai atstovavome klientams bylose dėl santuokos nutraukimo dėl sutuoktinių kaltės, rengėme dokumentus santuoką nutraukti bendru sutikimu.

Mūsų advokatai sėkmingai atstovavo dėl proceso atnaujinimo santuokos nutraukimo byloje, todėl kliento naudai buvo pakeistas pirminis sutuoktinių turto pasidalijimas. Ne kartą konsultavo ir atstovavo klientams santuokos nutraukimo bylose ginčo tvarka ir bylose dėl tėvystės nustatymo.

Advokatų kontoros VERUM teisininkai visuomet sėkmingai atnaujina terminus palikimui priimti, įrodydami svarbias termino praleidimo priežastis, nustato palikimo priėmimo pradėjus jį valdyti faktus.

Pasitikėkite VERUM teisininkų profesionalumu ir pasirinkite aukšto lygio šeimos ir sutuoktinio paveldėjimo teisės paslaugas!

Šeimos ir sutuoktinio paveldėjimo teisė

Šeimos ir paveldėjimo teisė apima vedybų, skyrybų, santuokoje įgyto turto padalijimo ir santuokos nutraukimo teisinių pasekmių sutartis bei klausimus dėl mirusio asmens palikto turto paveldėjimo. Mes padedame paruošti, sudaryti ir įregistruoti tokias sutartis. Konsultuojame savo klientus visais šeimos ir paveldėjimo teisės klausimais. Kokiais šeimos ir sutuoktinio paveldėjimo teisės klausimais suteiksime jums konsultacijas? Planuojant sudaryti santuoką […]

Plačiau

Ne laiku išduotos tachografo kortelės – ar galima gauti kompensaciją?

Advokatas Mindaugas Šimkūnas su žurnalistu Vadim Volovoj kalbėjosi apie situaciją, kai 2023 m. dėl Lietuvos transporto saugos administracijos uždelsimo išduoti naujos kartos tachografo korteles Lietuvos vežėjai galėjo patirti nuostolių, kas tokius nuostolius galėtų sudaryti, kaip juos apskaičiuoti, taip pat kam ir kokiu būdu būtų galima pareikšti reikalavimus dėl tokių nuostolių atlyginimo. Kviečiame susipažinti su Lietuvos vežėjų sąjungos inetnetinėje svetainėje https://vezejas.eu patalpintu straipsniu šia tema.

Plačiau

Nupirkote naudotą transporto priemonę ir pastebėjote, kad ji turi defektų? Sužinokite, ko galite reikalauti iš pardavėjo

Ar privaloma pirkėjui prieš įsigyjant naudotą transporto priemonę patikrinti jos techninę būklę (kokybę)? Yra situacijų, kai pardavęs netinkamos kokybės transporto priemonę, pardavėjas nėra atsakingas už jos defektus. Pardavėjas atleidžiamas nuo atsakomybės už pareigą perduoti tinkamą prekę nevykdymo, jeigu įrodo, kad sutarties sudarymo metu pirkėjas žinojo arba negalėjo nežinoti apie tai, jog daiktai neatitinka sutarties ar įprastų reikalavimų.

Plačiau
Žemėlapis