Paveldėjimo teisių perleidimas

Paveldėjimo teisių perleidimas (arba paveldėjimo teisių perduodimas) gali įvykti įvairiais būdais, priklausomai nuo to, ką numato miręs asmuo ir kokia yra galiojančių teisės aktų sistema. Štai keletas būdų, kaip paveldėjimo teisės gali būti perleidžiamos:

Paveldėjimo teisių perleidimas

  1. Testamentas: Miręs asmuo gali palikti testamentą, kuriame nurodoma, kaip turi būti paskirstytas jo turtas ir kokia tvarka paveldėtojai turėtų perimti paveldėjimo teises. Testamentas turi būti sudarytas pagal galiojančius teisės aktus.
  2. Paveldėjimo tvarka pagal įstatymus: Jei miręs asmuo nepaliko testamentų arba dalis turtų nėra aprūpinta testamentu, daugumoje šalių yra galiojantys paveldėjimo įstatymai, kurie nustato, kaip turtas bus padalintas tarp paveldėtojų.
  3. Gyvenamoji teisė: Kai kuriais atvejais asmuo gali palikti kitam asmeniui gyvenamojoje būsto teisę, tačiau tai dažniau priklauso nuo konkrečių taisyklių ir reglamentų.
  4. Bendravimosi turtas: Jei asmuo gyveno su partneriu santuokoje arba civilinėje santuokoje, tam tikrose jurisdikcijose gali būti taikoma bendravimosi turtui skirta sistema, kur pagal ją turtas automatiškai perleidžiamas gyvam partneriui.
  5. Gyvenimo draudimas ir palikuonys: Kai kurios draudimo politikos leidžia pasirinkti palikuonius kaip naudosiūnų gavėjus, nurodant juos kaip draudimo išmokų gavėjus.
  6. Notariniai dokumentai: Kartais asmuo gali palikti notarinį dokumentą, kuriame nurodoma, kaip turi būti tvarkomas jo turtas po mirties.

Paveldėjimo teisių perleidimas gali būti sudėtingas procesas, ypač jei yra klausimų dėl testamentų autentiškumo, turtų įvertinimo arba paveldėtojų statuso. Teisininkų ir notarų pagalba gali būti naudinga užtikrinant, kad paveldėjimo procesas vyktų sklandžiai ir atitiktų galiojančius teisės aktus.

Psichologinis smurtas ir priekabiavimas darbe (mobingas)

Nuo 2022 m. lapkričio 1 d. darbdaviui, įgyvendinant DK 30 str. normas atsirado nauja pareiga imtis visų būtinų priemonių smurto ir priekabiavimo prevencijai darbo vietoje užtikrinti, ypatingą dėmesį skiriant numatytų prevencijos priemonių įgyvendinimo kontrolei ir jų veiksmingumui.

Plačiau

Ginčo teismingumas tarptautinio krovinio vežimo atveju (CMR kovencija v. Reglamentas „Briuselis Ibis“)

Lietuvos Aukščiausiasis teismas 2024-09-05 priėmė transportininkams svarbią nutartį, kurioje paaiškino, jog esant tarptautinio vežimo sutartiniams santykiams sprendžiant dėl ginčo teismingumo ne visais atvejais gali būti taikomos CMR konvencijoje numatytos teismingumo taisyklės.

Plačiau

Šeimos ir sutuoktinio paveldėjimo teisė

Šeimos ir paveldėjimo teisė apima vedybų, skyrybų, santuokoje įgyto turto padalijimo ir santuokos nutraukimo teisinių pasekmių sutartis bei klausimus dėl mirusio asmens palikto turto paveldėjimo. Mes padedame paruošti, sudaryti ir įregistruoti tokias sutartis. Konsultuojame savo klientus visais šeimos ir paveldėjimo teisės klausimais. Kokiais šeimos ir sutuoktinio paveldėjimo teisės klausimais suteiksime jums konsultacijas? Planuojant sudaryti santuoką […]

Plačiau
Žemėlapis