Albertas Buta
Partneris, advokatas

005

Išsilavinimas

2008 m. Mykolo Romerio universitete suteiktas teisės bakalauro laipsnis
2010 m. Mykolo Romerio universitete suteiktas teisės magistro laipsnis

Profesinė veikla

Nuo 2007 m. teisininkas advokato Mindaugo Šimkūno kontoroje
Nuo 2008 m. gruodžio 18 d. advokato Mindaugo Šimkūno padėjėjas
Nuo 2012 m. pradėjo verstis advokato praktika
Nuo 2014 m. partneris advokato Mindaugo Šimkūno ir partnerių kontoroje VERUM

 

Praktikos sritys

Įmonių ir komercinė teisė, transporto teisė, darbo teisė, informacinių technologijų teisė. Praktikuoja ir kitose srityse.

Kalbos

Lietuvių k., anglų k., vokiečių k., rusų k.

Patirtis:
 • 2019 m. vedė mokymuklubas.lt organizuojamą seminarą tema "Krovinių vežimo sutartys 2019-2020: sudarymas, vykdymas, atsakomybė ir CMR konvencija".
 • Teisminiame ginče sėkmingai atstovavo transporto įmonę prieš draudiką kompleksiniame ginče pagal draudiko vežėjui pareikštus subrogacijos tvarka įgytus reikalavimus dėl nuostolių, praradus krovinį, atlyginimo bei ginčijant to paties CMR civilinės atsakomybės draudiko priimtą sprendimą įvykį dėl krovinio vagystės pripažinti nedraudiminiu (ginčo suma 55.000 Eur).
 • Sėkmingai atstovavo ryšių, komunikacijos sistemų bei energetikos įrangos tiekimo ir paslaugų įmonę teisminiame ginče su viena didžiausių transporto įmonių Lietuvoje dėl neteisėto telematikos (mobilaus ryšio terminalų) įrangos lizingo ir ryšio paslaugų teikimo sutarčių nutraukimo, nuostolių atlyginimo (ginčo suma ~ 223.000 Eur).
 • Sėkmingai atstovavo vienai didžiausių logistikos grupių Europoje priklausančios Lietuvos ekspedicinės įmonės interesams teisminiame ginče su Lenkijos vežėju dėl kliento patirtų nuostolių atlyginimo, vežėjui praradus dalį krovinio.
  • Sėkmingai atstovavo vežėjo interesams teisminiame ginče su ekspedicine įmone pagal šios pareikštą ieškinį dėl vežimo sutarties pripažinimo negaliojančia. Atmetus ieškinį dėl vežimo sutarties pripažinimo negaliojančia, kliento naudai buvo priteista ir išieškota apie 17.000 LTL skola.
  • Konsultavo ekspedicinių įmonių grupę Lietuvoje dėl ekspeditoriaus atsakomybės, praradus apie 100.000 USD vertės krovinį, atliko krovinių ekspedijavimo (geležinkelių bei kelių transportu) sutarčių teisinį auditą.
  • Sėkmingai atstovavo Lietuvos įmonę arbitražiniame ginče su Italijos įmone, tarpininkavo pripažįstant arbitražo teismo sprendimą vykdytinu Italijoje ir išieškant arbitražo teismo priteistą sumą.
  • Atstovavo Vokietijos maisto pramonės įmonę teisminiame ginče dėl Lietuvoje buvusio verslo partnerio pareikštų reikalavimų, tarpininkavo užbaigiant teisminį ginčą sudarant klientui palankią taikos sutartį.
  • Konsultavo vieną iš pirmaujančių transporto įmonių Lietuvoje dėl pozicijos Jungtinėje Karalystėje vykstančiame teisminiame ginče (galimybės nagrinėjamoje byloje pagal CMR konvenciją taikyti ribotąją vežėjo atsakomybę, ginčyti krovinio siuntėjo reikalavimus dėl už prarastą krovinį sumokėtų akcizo ir pridėtinės vertės mokesčių), kai dėl įvykdytos vagystės buvo prarastas akcizinių prekių krovinys (pareikštų reikalavimų vežėjui vertė apie 2,5 mln. LTL).
  • Konsultavo kompleksinius geležinkelių transporto sprendimus teikiančią įmonę prekinių vagonų techninės priežiūros organizavimo paslaugų teikimo klausimais, rengė prekinių vagonų techninės priežiūros organizavimo paslaugų teikimo sutarties projektą.
  • Konsultavo gamybinę-inžinerinę įmonę dėl užsienio investuotojo pritraukimo, įmonės akcininkų valdomo nekilnojamojo turto ir dalies verslo pardavimo, įstatinio kapitalo didinimo klausimais.
  • Konsultavo tarptautiniam koncernui priklausančią durpių gavybos ir substratų gamybos bendrovę dėl vežėjų ir ekspeditorių atsakomybės, krovinių gabenimo procese egzistuojančių rizikų sureguliavimo, rengė ilgalaikių vežimo ir ekspedijavimo sutarčių projektus.
  • Konsultavo sėkmingą plėtrą užsienio rinkose vykdančią Lietuvos elektronikos inžinerijos įmonę produkcijos eksporto į trečiąsias šalis klausimais, rengė produkcijos gamybos ir platinimo sutartis, konsultavo intelektinės nuosavybės apsaugos, darbo teisinių santykių, konfidencialios informacijos apsaugos, darbuotojų konkurencijos ribojimo klausimais.
  • Konsultavo miško grybų ir uogų didmenine prekyba užsiimančią Lietuvos įmonę dėl šaldytų ir džiovintų maisto produktų mažmeninės prekybos verslo įsigijimo ir perėmimo, rengė su šia veikla susijusių sutarčių projektus.
  • Sėkmingai atstovavo klientui teisminiame ginče prieš statinio valdytojo civilinės atsakomybės draudiką dėl žalos priteisimo.
  • Sėkmingai atstovavo ekspeditoriaus ir krovinio gavėjo - Rusijos įmonės interesams prieš Lietuvos draudimo įmonę dėl draudimo išmokos išmokėjimo už vežėjo prarastą 83.406,00 USD vertės krovinį.
Daugiau
Mažiau
Rašytos publikacijos:

Lietuvos Aukščiausiasis Teismas keičia praktiką dėl vežėjų atsakomybės pagal „vienintelę sutartį“ (kai pervežimas vykdomas paeiliui kelių vežėjų)

ESTT brėžia gaires, jog vairuotojų privalomas civilinės atsakomybės draudimas galioja ir dėl eisme faktiškai nedalyvaujančiais automobiliais padarytos žalos

Multimodalinis krovinių pervežimas – vežėjas vienas, atsakomybės skirtingos

Vežėjų civilinės atsakomybės (CMR) draudimas – skirtinga didelio neatsargumo samprata vežimo ir draudimo santykiuose

Fizinių asmenų bankroto procedūra Lietuvoje ir Latvijoje

Transporto priemonių draudikų biuras ir toliau turės įrodinėti visas užsienio valstybėje autoįvykį padariusių neapsidraudusių asmenų atsakomybės sąlygas

Įvedus eurą būtina pakeisti bendrovės įstatus

Vežėjo atsakomybės už krovinį pradžia ir pabaiga

Automobiliai su dujine įranga ir pavojai uždarose parkavimo aikštelėse

Daugiabučių namų savininkų bendrijos atsakomybė už netinkamą bendro turto priežiūrą

Draudimo sutartis: ką pasirašote?

Verslo pirkimas – pardavimas – abiejų šalių rūpestis

Mažosios bendrijos – tarpinė grandis tarp IĮ ir UAB

Kokias su krovinio vežimu susijusias išlaidas privalo atlyginti vežėjas, praradęs ar sugadinęs krovinį?

Viskas, ką jums reikia žinoti apie įmonių reorganizavimą

Dėl vairavimo ir poilsio režimo – kasdienio vairavimo trukmės pagal Europos Tarybos reglamentą (EB) Nr. 561/2006 apskaičiavimo

Apie naujas kabotažo taisykles

Daugiau
Mažiau

Mindaugas Šimkūnas

Vadovaujantis partneris, advokatas

Transporto teisė, įmonių ir komercinė teisė, darbo teisė, šeimos ir paveldėjimo teisė

Plačiau

Albertas Buta

Partneris, advokatas

Įmonių ir komercinė teisė, transporto teisė, darbo teisė, informacinių technologijų teisė.

Plačiau

Vytautas Griežė

Vadovaujantis teisininkas, advokatas

Baudžiamoji teisė, administracinė teisė, nekilnojamojo turto teisė, įmonių ir komercinė teisė, šeimos teisė ir paveldėjimo teisė

Plačiau
Žemėlapis